• image

QupZilla; webkit tarayıcı motoru üzerinde geliştirilen alternatif bir internet tarayıcıdır. Sistemi yormayan hafif bir tarayıcı olan QupZilla yerimleri, geçmiş ve sekmeli gezinti gibi bir internet tarayıcıdan beklenen tüm standart özelliklere sahiptir.

Bu özelliklere ek olarak RSS okuyucu, dahili reklam engelleme eklentisi, indirme yöneticisi, hızlı erişim, gizli gezinme, çerez yöneticisi gibi pek çok özelliğe de sahiptir. Tüm büyük işletim sistemlerinde çalışan tarayıcı hız bakımından da tatmin edici görünüyor. [Kaynak]

QupZilla
  • Bu tarayıcı hoşuma gitti. Fazla gelişmiş olmasa da arayüzü eh işte olsa da eksikleri olsa da resimde de gördüğünüz gibi saatlerdir bu kadar sekme açık ve dolaşıyorum ve hız değişmedi sayılır.Çatır çatır açıyor sayfaları.

Tarayıcı hakkında ustaların ve diğer arkadaşların da görüşlerini merak ediyorum. :)
  • Yarın bakarım ben . Resime bakınca opera geldi gözümün önüne:)
  • Biraz deniyeyim dedim :
    Özellikle yer imlerini import etme aracı güzel düşünülmüş. Ama diğer tarayıcıdaki var olan sıralama/klasörleme düzenini kotumuyor import edince. Haliyle onlarca klasörle karşılaşıyorsunuz.
    Hızlı erişim artık tüm tarayıcılarda klasikleşti. Bunun ki fena değil. Özelleştirilebilmesi güzel.
    Adblock aracı güzel bence.
    RSS okyucu özelliği iyi düşünülmüş ama iyi ele alınmamış. Hiç kullanışlı değil.
    Görsel olarak tarayıcı hoşuma gitmedi, şık değil, insanı rahatsız ediyor.

Genel anlamda iyi düşünülmüş, iş görebilir bence ama benim gibi bir kullanıcıyı açıkçası pek kesmez :)

Opera'm bir başka benim :)
    Son düzenleme: Mağruf Çolakoğlu - 2013-10-24 01:18:18
  • Opera'm bir başka benim

Orası zaten öyle hocam.Opera ve diğerleri şeklinde değerlendiriyoruz :)))

Bu arada yine gezerken Baidu Spark Browser gördüm.Çinli. Trial yazıyor :)))))
  • Bu arada yine gezerken Baidu Spark Browser gördüm.Çinli. Trial yazıyor :)))))

Onu da denedim hem mobil hem masaüstü. Özellikle masaüstü olanı kurunca insan bir heyecanlanıyor. Yan panel var, facebok ve twitter var orada. Google hesabını kullanarak her şeyi hazır getirebiliyorsun ama yine çok kısıtlı. Kendimi cam bir odaya kapatılmış gibi hissttim. Her yeri görüyorsun, herkes seni görüyor çıkamıyorsun. :)

Mobil de öyle. Ama alternatif olarak kullanılabilir.
  • QupZilla' nın 1.6.0 sürümü çıkmış. BURADAN
  • QupZilla' nın 1.6.1 Sürümü çıkmış. BURADAN

Sürüm notları
  • Bunlar da hızlanmış gibi :)
  • Ben beğendim qupZilla'yı. Biraz geç oldu bakmam ama gayet kararlı çalışıyor.
  • Fena değil de şu arayüzü hoş değil.
  • QupZilla' nın 1.6.3 Sürümü çıkmış. BURADAN

Kullanmaya başladığımdan beri sinir olduğum bir şey var şu tarayıcıda : Mesela diğer tarayıcılarda adres çubuğundaki adresi kopyalamak için adres üzerine sağ tıkladınız mı tüm adres seçili hale gelir ve kopyala deriz vs. ama bunda seçili hale gelmiyor. Bloğa yazıcam ingilizce yok. Sevabına yazıverin de haberi olsun :D
  • Fena değil de işte biraz daha zaman gerekli sanırım. Acaba çevirilere el mi atsak Türkçe için?

Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

In this Discussion

Etiketlendi