Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

In this Discussion

Duyuru!!!

Forum sayfamız kapanmıştır. Herhangi bir içerik girişi yapılmayacaktır. Sayfa arşiv niteliğinde yayında kalacaktır.
Bilgilendirme Yazısı

Bilgilerinize...

Opera 26 Geliştirici Sürüm

edited Ekim 2014 kategorisi Opera
image

Yeni sürüm güncelleştirmesi var:

-Yeni geliştirici sürümle yer imlerinizi istediğiniz kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz.
-Diğer tarayıcılardan ayarlarınızı aktarabilirsiniz,
-Bir belgeyi yazdırmadan önce ön izleyebilirsiniz,
MAC kullanıcısı iseniz; Yosemite ile daha entegre bir Opera göreceksiniz ayrıca...
http://blogs.opera.com/desktop/2014/10/share-bookmarks-opera-beta-26/
Tarih: 30.10.2014

Yenilikler: 
  • Yeni Sekme menüsü
  • Yeni senkronizasyon özelliği
  • Yer imleri paylaşımı....

Haber: http://www.operaturkiye.net/gelistirici-surumlerde-son-durum/
Etiketlendi:
«1

Yorumlar

• Sanırım sadece eşitleme var. Eşitlediğimiz içeriklere ulşamıyoruz henüz.
  • İlerde inşallah Opera Link sayfası gibi bir sayfamız da olur. Web üzerinden de düzenleme yapabiliriz.
  • edited Ekim 2014
    Hele şükür şu ayarda gelmiş, her ne kadar burada yazmadıysanız 25 ile gelen yeni başlangıç sayfası seçeneği, 26 ile eskisi ile aralarında sağ alt kısımdan hızlı bir şekilde geçiş yapılyor artık.

Senk özelliğini şuan açamadım, son eşitleme 12.17 ile yaptıktan sonra çok şey değişti. Neyi ekler neyi siler korktum açıkcası. Operayı yedekleyip bir ara deneyeceğim. Fakat kurulum ekranı biraz değişmiş, heyecanlandırdı açıkcası.

Herzaman daha iyiye opera ile. Birde şu sürüm atlamalarını daha yavaş yapın. bir özellik hooop 26 bir daha özellik ekle hooop 27, ufak özellikler için virgül sonrası sürüm değiştirin, ana sürümlerde çok değişiklik olması lazım. Chorome firefox gibi tarayıcılar ile farkınız olsun onlar gibi atlama iş yapmayın.
    Son düzenleme: lazoflu - 2014-10-09 17:36:43
  • Yeni hızlı erişim ekranında sağda konumlandırılan "Hızlı erişim, Keşfet, Yer İmleri" ne ilave olarak birde "Geçmiş" eklense fena olmazdı. Çok fazla ihtiyacım olmuyor ama ihtiyacım olduğunda da kısayol tuşları aklıma gelmiyor. Opera menüsünden açmakta işkence gibi geliyor :) .
  • Bunun normal sürümden farklı nedir.
    Şuan bunu kullanıyorum, umarım başımızı ağırtmaz.
  • Normal sürümden farkı tüm yeni geliştirmelerin denediği, hataların ve kararsızlıkların bolca olabildiği ( ki ben de genelde bunu kullanırım ve çok büyük sorunlar olmaz) bir sürümdür.
  • Güncelleme var Sürüm: 26.0.1655.0 şöyle bir düğme gelmiş
    image
  • lazoflu dedi:

Bunun normal sürümden farklı nedir.
    Şuan bunu kullanıyorum, umarım başımızı ağırtmaz.

Yaptığın işlere göre başın ağrıyabilir.

• Bende Opera DEV portable olarak kurulu. Son güncelleme ile beraber tamamen cozuttu. İki üç tıklama ve kullanmadan sonra hiçbir şey çalışmıyor. Ne tarayıcı düğmeleri vb. ne siteler. Portable olarak kurulu olan klasörü sildim, yükleyiciyi de silip tekrar indirdim. Ama aynı şeyler.
  • Ben de sürekli DEV kullanıyorum. Ben de benzer sorunlar yok. Bu tip bir durumda kurulumu sıfırlarsan muhtemelen düzelebilir.
  • Hazır aklıma gelmişken söyleyeyim de içimde kalmasın :

1) Opera Keşfet özelliğinde ısrarcı mı ? Şimdiye kadar hiç kullanmadım, kullanacağımı da sanmıyorum. Hadi ısrarcı diyelim en azından istediğimiz siteleri manuel olarak ekleme ve sadece kendi eklediğimiz sitelerden haberler görme özelliği getirebilirler belki.

2) Keşfet yerine aynı yerde RSS okuyucu getirmezler mi (mail' i getirmeyeceklerini anladık artık)?

3) Mesela Opera DEV de Cep yok. Bu cep i hem cep hem de notlar olarak düzenlemezler mi ya da sadece notlar ?

Ayrıca teşekkürler cevap için. ;)
  • 1- Evet ısrarcılar
    2- Geleceğini sanmam ama gelirse iyi olur. Aslında yeni yer imleri ile birleştirilsin gibi talepler var RSS için ...
    3- Cep artık olmayacak. Notlara bir çare bulsalar bence iyi olur.
  • Ne bileyim OneNote Masaüstü veya Evernote Masaüstü vb. kadar gelişmiş olmasa bile en azında iyi gelişmiş bir notlar özelliği çok iyi olurdu. Üstelik bir de eşitledik mi tadından yenmezdi. Düşünsenize keşfetin yerinde hemen hemen aynı tasarım aynı şekilde bir not alma ekleme bölümü. :)
  • Keşfet özelliğini 2-3 günde bir kullanıyorum. Türkiye içeriği takip etmiyorum. Onun yerine Japonya, Kore ve Endonezya içeriklerinden bazı konu başlıklarını takip ediyorum. Hatta keşfetin bir adım ileri gidip birden fazla ülke içeriğini aynı anda görmemize imkan tanımasını isterdim. Şimdiki haliyle değiştirerek kullanmak pratik değil. Belki o zaman Türkiye içeriklerini de eklerdim :)
  • Son güncelleme işlemciyi çok fazla kullanıyor.
  • Resimdeki gibi bir görüntü sorunu yaşıyorum. Aynı şey sekme listesine tıkladığımda da oluyor. Bu olduktan sonra ''bazen'' tarayıcı işlemez hale geliyor. Çaresi var mı? Bunu bildirebilir misiniz ?

image
  • Ben de yok benzer bir sorun. Taşınabilir ile test ediver.
    Bu arada yeni sürüm geldi. başlık güncellendi.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .