Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Bu Tartışmada

Opera 21 [Kararlı Sürüm]

Bugün itibariyle yeni bir kararlı sürüm yayınlanmıştır. Detaylar aşağıda.

http://www.operaturkiye.net/yeni-opera-21-auro-destegi-ile-yayinda

«1

Yorumlar

• Yenilik vs. artık umudumu kesmek üzereyim. Vaktimin %80' ini Firefox Nightly ile geçiriyorum artık.
  • Sanirim bu guncellemede benim isime yarayan tek ozellik adres satirinin tam gorunebilmesi :)

Yine adamlar calisiyor, bos durmuyor en azindan.
  • Yok canım çalışıyorlar ben yakinen şahidim. Sanırım bugün yarın 22 next güncellemesi alacak.Umutlar 23 için artık :)
  • CNN TÜRK canlı yayını sorunlu, ses var ama görüntü karma karışık. Sadece google chrome ile düzgün görüntü alabildim. Sebebini bilen var mı?
  • CNN canlı yayın hiçbir tarayıcıda açılmıyor maalesef. Bildirdim ama bakalım.

• Az önce bir Yahoo Answers linkine tıkladım ve aşağıdaki uyarıyı aldım.

Yahoo Answers is not optimized for your browser
    Please note that Yahoo Answers is not optimized for this browser. Some features may not be available or work well.
  • edited Mayıs 9
    Bilinen bir sorun: OTW-9429
    Temasa geçilmiş cevap bekleniyor.
    Son düzenleme: Mağruf Çolakoğlu - 2014-05-09 12:55:40
  • Pano ya 50 den fazla link eklersem eski linkler görünmüyor. Eski linklere ulaşmak için görünen linkleri silmem yada hızlı erişime transfer etmem gerekiyor. Hızlı erişimde düzeni korumak için panoyu kullanıyorum ama bu 50 sınırı yeterli değil.
  • Deneyemedim ama BYS de benzer bir hata var ama 50 den fazla eklenebildiği iöin hata kapatılmış. Başka biri daha deneyebilir mi...
  • 50 den fazla eklemede sorun yok ama 50 den fazla ekleyince örneğin 65 link ekledim sadece son 50 yi görebiliyorum. İlk 15 link kayıtlı olduğu halde listede görünmüyor.
  • @resler,
    50 den fazla link eklediğinde ekranın sol tarafından aşağı/yukarı oklar göreceksin, onları kullanabilirsin. Muhtemelen sen de fark etmemişsindir benim gibi :)
  • Eski versiyonlarda sağ arafta öyle bir şeyler var gibi hatırlıyorum ama bu versiyonda görememiştim. Yarın işe gidince kontrol edeyim tekrar.
  • Eski versiyonlarda sağ arafta öyle bir şeyler var gibi hatırlıyorum ama bu versiyonda görememiştim. Yarın işe gidince kontrol edeyim tekrar.
    Az önce baktım evet sol tarafta kenarda bir yuvarlak düğme mevcut onunla diğer linkleri görmek mümkün oldu. Fakat çok kenarda olduğu için 1080p 22" monitörde görmek pek mümkün değil gibi. Böyle bir ayarın listenin sağ tarafında boydan boya olması ve listenin fare tekerleği ile hareket ettirilebilmesi mevcut kullanım alışkanlıklarımıza daha uygun değil mi.

Bazı ayarlar kullanılmasın diye sayfada gizlemeye çalışmışlar gibi bir durum var sanki.

Mesela hızlı erişim ve pano sayfalarının üst kısmında sağda arama kutucuğu. Belli belirsiz bir büyüteç reminden ibaret. Klavyeden Ctl+F basınca yada fareyle üzerine gelince sola doğru genişliyor. Adı üzerinde arama kutusu sayfada daha belirgin ve kolayca ulaşılabilir olmalı.
  • Stash listenin uzaması için talep yazdım bakalım :)
  • Keşfet sekmesinde sayfayı aşağı doğru kaydırırken sayfanın altında görünmeyen kısımda yeni içerik otomatik olarak yükleniyor. Bu yükleme sırasında sanki F5 basılmış gibi sayfa anlık olarak tümden yenileniyor buda görsel olarak rahatsız edici oluyor. Aynı işlem 23 geliştirici sürümünde denediğimde alttaki yenileme işlemi hiç hissedilmiyor.

Bir diğer sorun ise bazen keşfet içeriği hiç yüklenmeden sayfa boş kalıyor. Pano ve Hızlı erişime geri dönüldüğünde o sayfalarda boş görünüyor. Sorunlu sekme kapatıldığında yerine gelen yeni sekme de sorun düzeliyor.
  • edited Mayıs 23
    Keşfet içeriklerini kullandığımda önceden yükle ayarı açık mı?
    Son düzenleme: Çağlar Yeşilyurt - 2014-05-23 15:01:07
  • Keşfet içeriklerini kullandığımda önceden yükle ayarı açık mı?

İşaretli değil.

• Operanın kısayoldan çalıştırılırken private modda başlaması ve her açılan yeni sekmenin bu şekilde başlaması için ne yapılabilir?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .